WDSF International Open Latin

KERTZINGER Théo/GARCIN Angélique (France)

LEVCHENKOV Nikolay/DENIGOT-HAMON Marie (Russie)

PIROUX Stephen/REY Juliette (France)

GAUTHIER William/BONDAREVA Anastasia (France)

MARCON Shannon/RODRIGUEZ-CRIADO Coline (France)

VENGRYNSKY Petr/STEHNOVA Eliska (Czech Republic)

MERENGUER TORRES David/PROSKURINA Diana (Spain)

DELLE FRATTE Mirco/CHIATTONE Ylenia (Italy)

SIN Kam Ho/LEE Jerry (China Hong Kong)

ALGIERI Alessandro/TRIGGIANESE Alessia (Italy)

CUZZOLA Andrea/ROBATTO Cristina (Italy)

CAPORUSSO Rafaele/CAPEZZERA Maria (Italy)

MAINA Mirko/COPETE Alice (France)

ANTONIOL Christian/SECRIERU Victoria (Italy)

NESTI Luca/CIRRITO Silvia (Italy)

COSTA Roberto/CELLUCCI Renée (Italy)

MARTOS Adria/CARREL Juline (Spain)

LAFRANCESCA Ugo/BERNAULTE Charlotte (France)

NEGRO Matteo/CIFELLI Elisa (Ireland)

MILLI Michael/PELLETTIERI Margherita (Italy)

HAIMER Anas/GRIECO Aurora (Italy)

CHAULIAGUET Jérémy/GUEZ Ylona (France)

INCATASCIATO Giuseppe/FUS Eva (Austria)

DOERLITZ Vinzenz/DASKALOVA Albena (Germany)

PRIKHODKO Andrey/CORPAS Nora (Spain)

DUMITRU Valentin Alexandru/CIVITA Nicole (Italy)

GREGA Marek/GAJDOSOVA Dominika (Slovaccia)

ZILAHI Szabolcs Gyorgy/GEDE Andrea (Hungarian)

MARTINOV Artem/KHURTINA Julia (Russia)

 

WDSF International Open Standard

PIROUX Stephen/REY Juliette (France)

TREMOLONI Elia/CUTIGNI Pamela (Italy)

SPIETH Oliver/SPRINGER Stefanie (Germany)

LARCHER Pierre-HENRI/RIABUKHA Oleksandra (France)

VENGRYNSKY Petr/STEHNOVA Eliska (Czech Republic)

SIN Kam Ho/LEE Jerry (China Hong Kong)

PUGLIESE Samuele/STAVALE Federica (France)

DONATO Luciano/DIODATI Adele (Italy)

BLAZEK Thomas/BLAZEKOVA Maria (Slovacchia)

FUMAGALLI Luca/RINALDI Gloria (Ireland)

PODDUEV Stepan/SIBELEVA Margarita (Russia)

SALVATORI Federico/MARIA Nais (France)

TARRADE Joffrey/ROUTILA Anni (Finland)

PRIKRYL Tomas/LOS CHOVANCOVA Sanela (Czech Republic)

TREZZI Nicolas/VENTRE Marika (Italy)

PRIKHODKO Andrey/CORPAS Nora (Spain)

ALVAREZ TARRAGO Josep/PEREZ AMOROS Nuria (Spain)

SLOMCHINSKY Stanislav/DENISOVA Elizaveta (Russia)

MANNI Stefano/MANNI Tatianna (Italy)

ANTONIELLO Stefano/SARTINI Alice (Italy)

FIASCHI Manuel/MINUTI Asie (Italy)

GREGA Marek/GAJDOSOVA Dominika (Slovaccia)

MARTINOV Artem/KHURTINA Julia (Russia)

LONEL Alexandru/BELOUSOVA Patricija (Germany)
 

WDSF Open Youth Latin

PIROUX Stephen/REY Juliette (France)

VENGRYNSKY Petr/STEHNOVA Eliska (Czech Republic)

LOS CHOVANEC Oliver/SACHOVA Tina (Czech Republic)

SIN Kam Ho/LEE Jerry (China Hong Kong)

CAPORUSSO Rafaele/CAPEZZERA Maria (Italy)

MAINA Mirko/COPETE Alice (France)

GATTI Tommaso/JOHNSTON Arabella (Italy)

BORUVKA Daniel/BORUVKOVA Barbora (Czech Republic)

BOLDRINI Andrea/TERRENI Ginevra (Italy)

SANTAGATA Alessio/MARTINO Federica (Italy)

GHIBAUDO Gianluca/BIANCIOTTO Virginia (Italy)

SANGIOGIO Enzo/JAGUSCH Camille (France)

OBEREMOK Artem/TOMASOVA Ema (Slovakia)

ILIEV Nikola/CAPAPEY Helga (Spain)

WDSF Open Youth Standard

PIROUX Stephen/REY Juliette (France)

VENGRYNSKY Petr/STEHNOVA Eliska (Czech Republic)

JONSSON Benjamin/HINDSGAUL Amalie (Sweden)

LOS CHOVANEC Oliver/SACHOVA Tina (Czech Republic)

SIN Kam Ho/LEE Jerry (China Hong Kong)

GATTI Tommaso/JOHNSTON Arabella (Italy)

BORUVKA Daniel/BORUVKOVA Barbora (Czech Republic)

TREZZI Nicolas/VENTRE Marika (Italy)

CANTARELLA Eduardo/BARDINI Eva (Italy)

ALVAREZ TARRAGO Josep/PEREZ AMOROS Nuria (Spain)

OBEREMOK Artem/TOMASOVA Ema (Slovakia)

FIASCHI Manuel/MINUTI Asie (Italy)

ILIEV Nikola/CAPAPEY Helga (Spain)

 

WDSF Open Junior Latin

JONSSON Benjamin/HINDSGAUL Amalie (Sweden)

EL BEKOURI Khalil/PRADALIE Oxane (France)

TIRAN Alexandre/TIRAN Anastasia (France)

ZASIO Quentin/ZASIO Manon (France)

FERIS Thomas/POLLETTI Letizia (Italy)

MARENGO Tommaso/FROLO Martina (Italy)

CHILLEMI Francesco Paolo/DATTILO Sofia (Italy)

VLCEK Jan/PRIPLATOVA Petra (Czech Republic)

WDSF Open Junior Standard

JONSSON Benjamin/HINDSGAUL Amalie (Sweden)

TIRAN Alexandre/TIRAN Anastasia (France)

FERIS Thomas/POLLETTI Letizia (Italy)

VLCEK Jan/PRIPLATOVA Petra (Czech Republic)

 

 

WDSF Open Senior 1 Latin

LONGUET Gwenael/DEPLANO Laetitia (France)

LACKNER Thomas/HUMER Claudia (Austria)

WOELFLE Thomas/HUBER-WOELFLE Maria (Germany)

KIESEL Petr/MIKESKOVA Nokola (Czech Republic)

PSENAK Peter/PSENAKOVA Drahoslava (Slovakia)

RODEWALD Jueren/RODEWALD Kathrin (Germany)

MORELLO Fabio/CINUS Sara (Italy)

DMYTRENKO Yevgen/LENZ Mery (Argentina)

 

WDSF Open Senior 2 Latin

DA CAMPO Maurisio/MOEHREL Christine (France)

CHIATTONE Enrico Donato/BONACINI Morena (Italy)

RIEDER Erich/RIEDER Monika (Austria)

LEMAIRE Patrick/MASSARO Jennife (France)

WOELFLE Thomas/HUBER-WOELFLE Maria (Germany)

RODEWALD Jueren/RODEWALD Kathrin (Germany)

IOZZI Mauro/BERTELLI Stefania (Italy)

DANERO Roberto/CICERO Eleonora (Italy)

CIRERA GOMEZ Carlos/NIETO PORTO Eva (Spain)

PATRON ROJO Felix/RODRIGUEZ ARJONA Lali (Spain)

 

WDSF Open Senior 3 Latin

KRONSCHLAGER Josef/KRONSCHLAGER Evelyn (Austria)   

AMORAVIETA BUXADE Pedro/ARROYO FERNANDEZ Soledad (Spain)

BIAGIOLI Graziano/NARDINI Emanuela (Italy)

TELLING Heino/KALBERG Greta-Eva (Estonia)

LAMBERT Denis/LAMBERT Annie (France)

RIEDER Erich/RIEDER Monika (Austria)

KOLEHMAINEN Hannu/KASKISOLA Pirjo (Finland)

PESTKA Mirolaw/PETSKA Ewa (Poland)

IOZZI Mauro/BERTELLI Stefania (Italy)

AMATO Giacomo/CANTIDI Lucia (Italy)

GASTALDI Olivier/GASTALDI Muriel (France)

RODRIGUEZ CAMPOS Rafael/RODRIGUEZ ARREDONDO Marina (Spain)

 

WDSF Open Senior 1 Standard

LONGUET Gwenael/DEPLANO Laetitia (France)

CARLINI Michel/MORGANTI Elisa (Italy)

SPIETH Oliver/SPRINGER Stefanie (Germany)

SARTORE Fabio/BILLECI Daniela (Italy)

WOELFLE Thomas/HUBER-WOELFLE Maria (Germany)

CARRETERO BONILLO Julio/MOROZOVA TISHKEVICH Victoria (Spain)

TURPIN Mark/TURPIN Sina (Germany)

KIESEL Petr/MIKESKOVA Nokola (Czech Republic)

PSENAK Peter/PSENAKOVA Drahoslava (Slovakia)

RODEWALD Jueren/RODEWALD Kathrin (Germany)

DMYTRENKO Yevgen/LENZ Mery (Argentina)
 

                                        

 

WDSF Open Senior 2 Standard

BOURGUET Gilles/BOURGUET Sandrine (France)

SCHULER Roland/SCHULER Nicole Isabell (Germany)

SPENGEMANN Sven/SPENGEMANN Ramona (Germany)

WOELFLE Thomas/HUBER-WOELFLE Maria (Germany)

DELAGE Jean-Marc/DELAGE Christine (France)

AMICO Salvatore/BRESSAN Erica (Italy)

GARAVELLO Davide/BRANCALLION Samanta (Italy)

CHAMPION Terry/BARBIER Carole (France)

SCHUETZ Michael/SCHUETZ Petra (Austria)

RIEDER Erich/RIEDER Monika (Austria)

LO BUONO Claudio/IMMENHAUSER Corinne (Switzerland)

SARTORE Fabio/BILLECI Daniela (Italy)

MONTANDON Gilles/MONTANDON Marion (France)

PATTI Lorenzo/MASTROPAOLO Marina (Italy)

CARRETERO BONILLO Julio/MOROZOVA TISHKEVICH Victoria (Spain)

BOSMA Ralf/MOSMA Martina (Germany)

MENNENS Roderik/VAN DE MOESDIJK Ruth (The Netherlands)

MOKTARI Jean-Claude/GIRARD Véronique (France)

SOMMARIVA Duillio/CONTINI Patrizia (Italy)

GRAZIANO Luigi/GLIELMI Assunta (Italy)

RODEWALD Jueren/RODEWALD Kathrin (Germany)

ARDOIN Pierre/ARDOIN Anouk (France)

MARABOLI Stefano/DONATI Laura (Italy)

ZANATTA Cristiano/CAMPUCCI Simona (Italy)

FABBRI Simone/BIFFONI Monica (Italy)

ZEDDA Pierpaolo/CORALLI Serena (Italy)

MASCIA Michele/SANTORO Ilenia (Italy)

SPINELLI Lorenzo/MARCHETTO Catia (Italy)

PIEROTTI Massimiliano/DAVALLI O DALLAVALLE Christina (Italy)

BATTISTELLA Alessandro/TRANFO Sabrina (Italy)

LOPARDO Robert/ISOLDI Monica (Italy)

CANTARELLA Roberto/TERRENI Serena (Italy)

PATRON ROJO Felix/RODRIGUEZ ARJONA Lali (Spain)

 

WDSF Open Senior 3 Standard

FROELICH Roland/FROELICH Siglinde (Germany)   

WENDL Klaus/WENDL Ruth (Autriche)  

VOLPI Maurizio/SABATINI Sabrina (Italy)

BEZIVIN Philippe/BEZIVIN Odile (France)  

DR.TORKA Marius/DR.TORKA Barbara (Germany)

BESSE Patrick/BESSE Ghislaine (France)

KRONSCHLAGER Josef/KRONSCHLAGER Evelyn (Austria)

NIKPAL Silvano/BIAGIONI Elena (Italy)   

HOLUB Roland/HOLUB Eleonora (Austria)     

TERZI Massimo/CARRETTA Margherita (Italy)

SCHIANO Massimo/D'ITRI Antonella (Italy)    

QUINET Philippe/LAUBLE QUINET Patricia (France)        

SUK Harald/SUK Susanne (Austria)

GRAD Rudolf/GRAD Sylvia (Austria)   

LAGORIO Giogio/SPINONI Maria (Italy)    

LAGUNAS MARIN Antonio/SAUCEDA PAREJO Matilde (Spain)

BOURGEOIS Denis/DUFKOVA Marie (France)

LOUREIRO OLIVEIRA Antonio/GARCIA RODRIGUEZ Matilde (Spain)  

LAPI Marcello/FOGLIETTI Mara (Italy)     

TELLING Heino/KALBERG Greta-Eva (Estonia)

MARIA MARTIN Juan Pedro/GRANE TOR-DEL-SPAR Maria Rosa (Spain)

ANGELI Paolo Serafino/CASSAVI Alessandra Emilia (Italy)

RIEDER Erich/RIEDER Monika (Austria)

STROM Henrik/STROM Gitte (Denmark)

DESTRI Roberto/LENTINI Giuseppina (Italy)

KOLEHMAINEN Hannu/KASKISOLA Pirjo (Finland)

CACCIAVILLANI Silvano/TOSETTO Luisella (Italy)

MAGLI Massimo/FOCARELLI Giovanna (Italy)

DI CARLO Emanuele/ZUCCHETTI Anna (Italy)

MONTANDON Gilles/MONTANDON Marion (France)

PATTI Lorenzo/MASTROPAOLO Marina (Italy)

CALIO Saverio/PROSPERO Marinella (Italy)

MARCEK Anton/MARCEKOVA Jana (Slovacchia)

PESTKA Mirolaw/PETSKA Ewa (Poland)

SOMMARIVA Duillio/CONTINI Patrizia (Italy)

GRAZIANO Luigi/GLIELMI Assunta (Italy)

SAPIENZA Rosario/FAYA Anna Mariagrazia (Italy)

DUB Robert/SCHAEFER-NOUZA Sylvia (Autria)

SCHUERMANN Alexander/SCHUERMANN Gisela (Germany)

GRANELLO Maurizio/DALLA VALLE Maria (Italy)

ACETTI Corrado/BUSATO Tiziana (Italy)

TESI Paolo/CORRIERI Roberta (Italy)

CHIARELLI Massimo/TASSINARI Daniela (Italy)

MACELLI Claudio/AMERINI Daniela (Italy)

INNELLA Pietro/LUISI Vita (Italy)

GORINI Mauro/FORGIONE Maria (San Marino)

GASTALDI Olivier/GASTALDI Muriel (France)

MONTALDO Mirko/ULIVI Milena (Italy)

MAZZI Aldo/PISACANE Roberta (Italy)

BECERRA BASTERRECHEA Angel Maria/GARCIA CRESPIN Maria Dolores (Spain)

GRITTI Sergio/FILIPPINI Francesca (Italy)

      

 

WDSF Open Senior 4 Standard

DERMY Alain/REGARD Evelyne (France)

YOSHIDA Atsumasa/YOSHIDA Teruko (Japan)

GARNIER Richard/BROSSIER Michèle (France)

DR.TORKA Marius/DR.TORKA Barbara (Germany)

BESSE Patrick/BESSE Ghislaine (France)

BOFFA Claude/BOFFA Claudie (France)

LENZ Herbert/LENZ Eva (Austria)

BIAGIOLI Graziano/NARDINI Emanuela (Italy)

VAN DE ZANDE Hans/VAN DE ZANDE Corrie (Netherlands)

SCHEUER Hans-Wolfgang/SCHEUER Angelika (Germany)

MAZZONI Franco/LUCACCINI Stephania (Italy)

MIRIELLO Salvatore/JEMMA Rosa (Italy)

MANESSI Mauro/NAVA Luisa (Italy)

BERENGUERES Josep/LLORDES Dolores (Spain)

RAMOINO Giovanni/CAREGNARO Rossella (Italy)

BABUSIAUX Denis/FONTAINE Colette (France)

STALTER Jean-Marc/STALTER Marie-France (France)

FAELLI Alfredo/ROSAGNI Mariagrazia (Italy)

SCARLINI Andrea/GAROFALO Fiorenza (Italy)

ALCIDI Stefano/MONTESI Roberta (Italy)

BRUNETTI Alessandro/CASTROGIOVANNI Sandra (Italy)

MACCAGNAN Gianfranco/MAFFONE Enrica (Italy)

PRATTICO Pietro/PANTANO Silvana (Italy)

OLCESE Bartolomeo/LA FORESTA Letizia (Italy)

ROSSI Valter/LORENZON Mara (Italy)

FAUQUEUX Alain/FAUQUEUX Anne-Marie (France)

MATTIOLI Francesco/PARIGI Virginia (Italy)

INNELLA Pietro/LUISI Vita (Italy)

PAROLINI Vittorio/BIGNOTTI Miriam (Italy)

REDAELLI Emilio/CAZZANIGA Laura (Italy)

GUTIERREZ Georges/GUTIERREZ Joséphine (France)

GIORGI Maurizio/CIVITA Valeria (Italy)

STEIBICHLER Franz/STEINBICHLER Maria (Austria)

 

 

 

2016 NICE DANSE par Alain CHARRETTE

  • w-facebook