WDSF International Open Latin

MERENGUER TORRES David/PROSKURINA Diana (Spain)

SALVADOR Alex/CHIOCCHI Alice (Australia)

ALESSANDRO Algieri/TRIGIANESE Alessia (Italy)

HOFER Klemens/WESTERMAYER Barbara (Austria)

LEONARDO Alexis/REYNAUD Justine (France)

FERLICOT Loic/MALHEIRO Carla (France)

FERNANDEZ Marcos/PAIVA Ana Rita (Spain)

DORLITZ Vinzenz/DASKALOVA Albena (Germany)

BANNIKOV Gleb/SMIRNOVA Maria (Russia)

CHAULIAGUET Jérémy/GUEZ Ilona (France)

ISNARD GONZALEZ Lucas/CHAULIAGUET Yllona (France)

KHANNANOV Marat/MARIASHINA Vitalina (Russia)

TERMINI Salvatore/CILLARI Federica (Italy)

INCATASCIATO Giuseppe/FUS Eva (Austria)

STYTSKO Daniil/PETUKHOVA Elizaveta (Russia)

FARRES Miguel/TADTAEVA Ekaterina (Spain)

LONGUET Gwenael/DEPLANO Laetitia (France)

NOVELLI Zuben/GHIBAUDO Giogia (Italy)

BLANC DE LANAUTE/USSENKO Yana (France)

TRABALZA Michele/FAVARO Arianna (Italy)

LAGUREV Pavel/VOYNA Alina (Russia)

SAMOKHIN Viacheslav/KAIRGALIYEVA Aida (Kazahstan)

MOINA Mirko/COPETE Alice (France)

HIDI Balazs/KIS Violetta (Hungary)

PERRIN Vincent/MARCOU Cécilia (France)

PARASCHIV Mihai Vlad/TUDORACHE Irina Elena (Roumanie)

FERRANDO Pierre-Jean/GOMEZ Maeva (France)

VERNAY Thomas/GALY Laure (France)

LAURENT Lucien/RIERA Anaïs (France)

JUTGE David/PODGORNAIA Tatiana (France)

MOURAD Rabih/ASNAR Severine (France)

INCATASCIATO Giuseppe/FUS Eva (Austria)

HIDI Balasz/KIS Violetta (Hongrie)

MAKAROV Denis/PROKUSHEVA Kseniia (Russie)

YACOUB Joris/HORVATHOVA Natalya (Slovaquie)

BITETTO Alessio/D'ABRAMO Annamaria (USA)

NOVELLI Zuben/GHIBAUDO Giorgia (Italy)

KERTZINGER Théo/GARCIN Angélique (France)

OVSIEVITCH David/STEFKOVA Katarina (Germany)

MARCHENKO Dmitry/RYBALKO Anastasia (Azerbaïdjan)

POVOLOTSKY Victor/NATACHEEVA Elena (Russia)

FRIDICH Alexandre/TIMOTEO Alissia (France)

 

                                       

WDSF International Open Standard

SPIETH Oliver/SPRINGER Stefanie (Germany)

WILLEMS Bas/MCMILLAN Jennifer (England)

BREDIKHIN Alexey/BREDIKHINA Daria (Russia)

MITKUS Valentinas Rokas/DOMINGUEZ GARCIA Gemma (Spain)

BOSCO Alessandro/NOLAN Laura (Ireland)

PUGLIESE Samuele/STAVALE Federica (Italy)

DONATO Luciano/DIODATI Adele (Italy)

BLAZEK Thomas/BLAZEKOVA Maria (Slovaquie)

HOFER Klemens/WESTERMAYER Barbara (Austria)

TARRADE Joffrey/ROUTILA Anni (Finland)

ALFANI Luca/REA Dolores (Italy)

BUSCARINO Niccolo/MOZZACHIODI Martina (Italy)

VARGAS ROMERO Ian/JIMENEZ MATEO Sheyla Maria (Spain)

BANNIKOV Gleb/SMIRNOVA Maria (Russia)

PAVLOV Alexander/UDESEN Mie (Denmark)

STYTSKO Daniil/PETUKHOVA Elizaveta (Russia)

GUIDI Lorenzo/SCAGNOLI Erika (Italy)

TEXIER Samuel/PONOMAREVA Anastasia (France)

MEYERS Dominic/HABEL Audrey (France)

LONGUET Gwenael/DEPLANO Laetitia (France)

SALVATORI Fédérico/MARIA Naïs (France)

LARDILLIER Noah/ANTON Gaelle (France)

ARENA Luca/ORLANDINI Asja (Italy)

LARCHER Pierre-Henri/RIABUKHA Oleksandra (France)

PODDUEV Stepan/SIBELEVA Margarita (Russia)

KURTTILA Anton/ANDERSON Nina (Finlande)

MOURAD Rabih/ASNAR Severine (France)

KIRPISHCHIKOV Anton/OGNEVA Natalya (Russie)

MAKAROV Denis/PROKUSHEVA Kseniia (Russie)

LONEL Alexandru/TINNIS Isabel (Germany)

SGROI Giuseppe/LLORCA Merce (Spain)

POVOLOTSKY Victor/NATACHEEVA Elena (Russia)

TOMECKI Karol Michal/SEMESKEVICIUTE Domile (Lithania)

PARUSHEV Trifon/CAUVEMBERG Cassandra (France)

ZACHAREWICZ Michał/CZYZYK Katarzyna (Pologne)
 

WDSF Open Youth Latin

KERTZINGER Théo/GARCIN Angélique (France)

GUEMARD Jean/MONACHINO Camille (France)

ALESSANDRO Algieri/TRIGIANESE Alessia (Italy)

VASIUTIN Aleksei/STARKOVA Sofyia (Russia)

ROMANIELLO Jurgen/LUPI Zhou (Italy)

VARGAS ROMERO Ian/JIMENEZ MATEO Sheyla Maria (Spain)

ANDREANI Emanuele/DELL'AMICO Viola (Italy)

PELLEGRINI Davide/DELL'AMICO Greta (Italy)

PICCATO Alessandro/CERUTTI Chiara (Italy)

NEGRO Matteo/CIFELLI Elisa (Italy)

MATA Francesco/GASPARINI Arianna (Albanie)

LARDILLIER Noah/ANTON Gaelle (France)

MOINA Mirko/COPETE Alice (France)

SANTAGATA Alessio/MARTINO Federica (Italy)

BOYCE Glenn-Richard/JANES Caroly (England)

GHIBAUDO Gianluca/BIANCOTO Virginia (Italy)

MIHALASCU Gigi Riccardo/TOROCICA Andra Ioana (Italy)

                   

WDSF Open Junior Latin

VEUILLET Victor/BERGER Justine France)

SULTAN Léo/GONCALVES Sarah (France)

TIRAN Alexandre/TIRAN Anastasia (France)

SELOU Victor/JAGUSH Camille (France)

GREIF-IBNOUZAHIR Liam/GREIF-IBNOUZAHIR Tara (France)

ANDREANI Emanuele/DELL'AMICO Viola (Italy)

SANGIORGIO Enzo/FAZZALARI Victoria (France)

ZASIO Quentin/Zasio Manon (France)

GASCON Alex/ZAIKO Alexandra (Spain)

TURCU Damian/MORELLI Silvia (Italy)

ZASIO Romain/BARBIERI Alessia (France)

WDSF Open Senior 1 Latin

LONGUET Gwenael/DEPLANO Laetitia (France)

HOFFMANN Andreas/KRUGER Isabel (Germany)

RODEWALD Juergen/RODEWALD Kathrin (Germany)

GARCIA Laurent/MANZO Laura (France)

SEGUY Emmanuel/SADESKI SEGUY Géraldine (France)

CIRERA Carlos/NIETO Eva (Spain)

WDSF Open Senior 2 Latin

SUDHOLT Frank/SUDHOLT Wibke (Switzerland)

DA CAMPO Maurisio/MOEHREL Christine (France)

VERCHERE Christophe/VERCHERE Annie (France)

RODEWALD Juergen/RODEWALD Kathrin (Germany)

RIEDER Erich/RIEDER Monika (Austria)

SALERNO Guy/BLANCHARD Marie-Ange (France)

LEMAIRE Patrick/MASSARO Jennifer (France)

SELOU Pascal/CHAPLAIN Sophie (France)

IBNOUZAHIR Tarik/GREIF Birgitt (France)

SEGUY Emmanuel/SADESKI SEGUY Géraldine (France)

CHASSOUANT Jean-Marc/CHASSOUANT Catia (France)

WDSF Open Junior Standard

VEUILLET Victor/BERGER Justine (France)

SULTAN Léo/GONCALVES Sarah (France)

TIRAN Alexandre/TIRAN Anastasia (France)

GREIF-IBNOUZAHIR Liam/GREIF-IBNOUZAHIR Tara (France)

SANGIORGIO Enzo/FAZZALARI Victoria (France)

GASCON Alex/ZAIKO Alexandra (Spain)

WDSF Open Senior 1 Standard

LONGUET Gwenael/DEPLANO Laetitia (France)

GUTMANN Joerg/GUTMANN Isabel (Germany)

RODEWALD Juergen/RODEWALD Kathrin (Germany)

NINOS Mario/NINAUS Friederike (Austria)

RIMKUS Tomas/SURBLYTE Nerija (Lithania)

CARLINI Michel/MORGANTI Elisa (Italy)

GROSZ Eckhard/GROSZ Gabriella (Austria)

GANDELLI Mirko/PARISCENTI Elena (Italy)

                                                   

WDSF Open Senior 2 Standard

SPENGEMANN Swen/SPENGEMANN Ramona (Germany)  

BOSMA Ralf Hans/BOSMA Martina (Germany)

MOKTARI Jean-Claude/GIRARD Véronique (France)

ORLANDI Luca/CAVALLINI Elena (Italy)

BOURGUET Gilles/BOURGUET Sandrine (France)

SOMMARIVA Duilio Luca/CONTINI Patrizia (France)

RODEWALD Juergen/RODEWALD Kathrin (Germany)

PATTI Lorenzo/MASTROPAOLO Marina (Italy)

RIEDER Erich/RIEDER Monika (Austria)

SARTORE Fabio/BILLECI Daniela (Italy)

SCHUETZ Michael/SCHUETZ Petra (Austria)

MORENO MARTIN Valentin/SAETZ ORTEGA Montse (Spain)

MENICALLI Christian/MENICALLI Michele (France)

ARDOUIN Pierre/ARDOUIN IBANEZ Anouk (France)

MAZZAGLIA Dominico/BORONOVO Giuseppina (Italy)

SANTUCCI Stefano/PALLINI Verusca (Italy)

CERVELLINI Roberto/BONI Claudia (Italy)

NINOS Mario/NINAUS Friederike (Austria)

POLES Alessandro/NAPOLITANO Catiuscia (Italy)

MONTANDON Gilles/ MONTANDON Marion (France)

DESTRI Roberto/LENTINI Giuseppina (Italy)

LOPARDO Robert/ISOLDI Monica (Italy)

IBNOUZAHIR Tarik/GREIF Birgitt (France)

PINCIROLI Cesare/BALDASSIN Franca (Italy)

BERNARDELLI Marco/BONELLI Lara (Italy)

ARENA Antonino/FARNESI Elga (Italy)

MONTALDO Mirko/ULIVI Milena (Italy)

                                                          

WDSF Open Senior 3 Standard

                                                        

NOVAK Bosco/NOVAK Corinne (England)

QUINET Philippe/LAUBLE-QUINET (France)

LUTZ Jean-Michel/LUTZ Sabine (France)

CARPENTIER Eric/CARPENTIER Sandrine (France)

GASTALDI Olivier/GASTALDI Muriel (France)

DUFETEL Patrick/DUFETEL Sylvie (France)

MORATO PRATS Léopold/TORRENT FARRERAS Carme (Spain)

SOMMARIVA Duilio Luca/CONTINI Patrizia (France)

BEZIVIN Philippe/BEZIVAIN Odile (France)

LAGUNAS MARIN Antonio/SAUCEDA PAREJO Matilde (Spain)

IOTTA Philippe/IOTTA Sandrine (France)

MORON SALAZAR Jose/GARRE GALLAR Ascension (Spain)

ROBERTO Achille/STOCCHI Roberta (Italia)

DUB Robert/SCHAEFER-NOUZA Sylvia (Austria)

PATTI Lorenzo/MASTROPAOLO Marina (Italy)

CALIO Saverio/PROSPERO Marinella (Italy)

TRAMUTOLA Michele/CABRINI Daniela (Italy)

MICCOLI Valter/GIAMMARINO Marinella (Italy)

LASSI Piero/GOLINI Sylvia (Italia)

BOURGEOIS Denis/DUFKOVA Marie (France)

MOZZACHIODI Roberto/BAVUTTI Patrizia (Italy)

DI TORE Emilio/MILICI Loredana (Italy)

GIMENO Eduardo/GONELL Encarna (Spain)

MENICALLI Christian/MENICALLI Michele (France)

CERVELLINI Roberto/BONI Claudia (Italy)

TOMASELLI Federico/GALANTINI Simonetta (Italy)

DEL ROSARIO VERDU Juan Raul/SANCHEZ VERA Carmen de Jesus (Spain)

BIASCI Maurizio/FLORA Della Monica (Italy)

WERLE Philippe/BLAISE-WERLE Pascale (France)

ACETTI Corrado/BUSATO Tiziana (Italy)

MUTIN Daniel/TRINCANATO Catherine (France)

GRAZIANO Luigi/GLIELMI Assunta (Italy)

VOLPI Maurizio/SABATINI Sabrina (Italy)

MONTALDO Mirko/ULIVI Milena (Italy)

RECCHIA Ernesto/ANDREI Laura (Italy)

MAZZI Aldo/PISACANE Roberta (Italy)

         

WDSF Open Senior 4 Standard

IANNAZZI Giuseppe/UZZOLI Silvana Clara (Italy)

GALLI Massimo/FOSSATI Fiorella (Italy)

NOGIER Roger/NOGIER Pascale (France)

MARTIN Philippe/SOUBIGOU Elaine (France)

FRANCOIS Jean-Pierre/FRANSSENS Dominique (France)

FAELLI Alfredo/ROSAGNI Mariagrazia (Italy)

MASQUELIER Jean-Pierre/MASQUELIER Patricia (France)

BOYER Gérard/CASOLI Claude (France)

GUTIERREZ Georges/GUTIERREZ Joséphine (France)

FIABANE Roberto/FRANZONI Franca (Italy)

KELLER Dominique/PARENT Françoise (France)

RUSSO Vincenzo/BREGLIANO Maura (Italy)

MACCAGNAN Gianfranco/MAFFONE Enrica (Italy)

POLIDORI Ezio/DE BARBIERI Liliana (Italy)

PINCSEK Jan/CARDER-PINCSEK  Edith (Austria)

ROGGERONE Giulano/GORACCI Giovanna (Italy)

 

2016 NICE DANSE par Alain CHARRETTE

  • w-facebook